← zpět na projekty

Rarita na českém internetu: Moderní web praktického lékaře

Jak se nám povedlo vytvořit hezký a informačně nabitý web ordinace praktického lékaře, který zároveň propaguje praxi rodinné terapie. A bez jediné koruny utracené za reklamu.
Číst případovou studii ↓
Dümed
Dümed
2022
Web na míruBranding

Najít přívětivý web praktického lékaře, na kterém se návštěvník bude cítit příjemně, je jako najít jehlu v kupce sena. Webové stránky lékařů jsou obvykle zastaralé a nereprezentativní. A často je lékaři vůbec nemají. Přitom jsou weby skvělá příležitost, jak prezentovat svoji práci, především pokud se ordinace nabídkou služeb vymyká konkurenci.

Weby lékařů mají tu výhodu, že mají spoustu organické návštěvnosti. Lidé se k nim chtějí nebo potřebují objednat, takže není třeba investovat desetitisíce do reklam, abyste přilákali návštěvníky – ti totiž přijdou sami.

V tu chvíli jim můžete nabídnout služby navíc. Poskytujete masérské nebo fyzioterapeutické služby? Je vaše ordinace pod jednou střechou s kosmetickým salonem vaší manželky? Ať už nabízíte jákokoliv extra služby, web vaší ordinace je to skvělé místo, kde je můžete nabídnout.

To byl případ praktické lékařky MUDr. Hany Dümlerové, která převzala praxi a ordinaci v areálu JE Dukovany po MUDr. Zdeňku Bauerovi a oslovila nás s přáním nového webu a grafiky. Mimo praktické lékařství má MUDr. Dümlerová i praxi rodinné terapie a nabízí i další doplňkové služby.

Ordinace jako značka

Pro ordinaci jsme vytvořili jednoduchou vizuální identitu – logo, vizitky, hlavičkový papír, navigační systém na poliklinice a jmenovky. Zkrátka všechno, co MUDr. Dümlerová do své nové praxe potřebovala.

Ukázka použití loga Dümed Ukázka použití loga Dümed

Jednoduchý a informačně
nabitý web

Navrhli jsme web tak, aby byl co nejjednodušší, přehledný a pacienti ho mohli používat co nejsnadněji. Díky propojení s objednávkovým systémem Smartmedix je celý proces objednání snazší pro pacienty i lékaře. Pacienti se v klidu objednají ze svého počítače a lékařům a sestřičkám odpadne spousta administrativní zátěže. Už žádné nekonečné telefonáty, které jsou obtěžující pro obě strany.

Uživatelsky přívětivé a rychlé objednávání online bez nekonečných telefonátů.
Všechny důležité informace na jednom místě. Snadno dostupné na celém webu.

Nechybí ani redakční systém, díky kterému může MUDr. Dümlerová flexibilně informovat pacienty o nadcházejících dovolených a novinkách v ordinaci. Sama může pacientům oznamovat aktuality a důležitá upozornění. Pacienti tak mají všechny důležité informace na jednom místě a lékaři jim snadno sdělují vše podstatné.

Dümed.cz potvrzuje trend obrovské organické návštěvnosti na webech lékařů. Od spuštění webu na něj za první měsíc prišlo 3 300 lidí. Bez jediné koruny utracené za reklamu. Nedovedly je tam žádné složitě promyšlené a drahé marketingové kampaně. Všichni návštěvníci přišli na web sami.

Tip
Pokud máte web s vysokou organickou návštěvností, máte štěstí. Jiní musí za reklamu, která jim návštěvníky webu přivede, platit tisíce. Nebojte se toho smysluplně využít.

1038 zobrazení stránky
rodinné terapie za 1 měsíc

Organickou návštěvnost, která je na webu praktického lékaře přirozená, jsme využili k propagaci služby rodinné terapie. Díky tomu stránku rodinné terapie získala jen za první měsíc 1038 zobrazení.

Kdybychom chtěli takovou návštěvnost dosáhnout pomocí placené propagace, stálo by to měsíčně desítky tisíc korun. Takto je to 0 Kč, navždy.

Díky kvalitnímu webu jsme dosáhli

  • Pohodlí pro pacienty
  • Ušetřený čas lékařů i sester
  • Propagace doplňkových služeb zdarma

Máte ordinaci
a chcete kvalitní web?

Společně najdeme to nejlepší řešení přímo pro vás.