← zpět na projekty

Čistý design pro nadnárodní korporát

2021
Web design

Brněnský nadnárodní softwarový holding Solitea se v posledních letech rozhodl fúzovat dohromady 30 českých a slovenských firem. Produkty těchto firem holding postupně přesouvá pod značku Solitea. V Reaktu jsme ve spolupráci s designéry z B-týmu a vývojáři z X Production vytvořili design systém, který zjednodušuje stavbu prezentačních stránek jednotlivých produktů.

Design systém, který umožňuje rychle skládat prezentační stránky

Začali jsme s korporátním webem Solitea.com – to bylo největší sousto. Ten potřeboval redesign, který je více modulární, univerzální a zároveň dobře optimalizovaný na konverze. CRO/UX měl na starost Oldřich Kejík. V úzké spolupráci s ním jsme v Reaktu na základě vizuální komunikace navrhli sadu prvků, komponent a sekcí, ze kterých byl poskládán nejprve korporátní web.

Hlavním cílem bylo ale vyvinout takovou sadu modulů, ze kterých bude možné vytvořit v krátkém čase vytvořit prezentační stránky pro fúzované subbrandy. Velmi rychle tak vznikaly a vznikají i další weby. Například web produktů OneCore a Byznys nebo třeba blog CRM Systémy.

Díky dobře nastavenému systému jsou nové stránky designově konzistentní a značky, které Solitea získává, tak mohou být ve velmi krátkém čase rebrandovány.

Náhled webu Solitea.com
Náhled webu CRM.cz

Spojte se s námi

Společně zjistíme, jak vám můžeme být užiteční. Když si sedneme, bude z toho skvělá spolupráce.